Hírek
2018. Május 23. 17:05, szerda |
Belföld
Forrás: police.hu
Hangos zene miatt gumilövedékkel lőtt szomszédjaira
Vádemelést javasol a rendőrség egy pécsváradi férfi ellen, aki egy gumilövedékes gázriasztó fegyverrel lőtt szomszédjaira miután összevesztek.
Garázdaság bűntett, valamint kétrendbeli könnyű testi sértés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Komlói Rendőrkapitányság egy 36 éves pécsváradi férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a férfi tavaly augusztus 27-én 20 óra körül összeveszett szomszédjaival, mert azok egész nap hangosan hallgatták a zenét, majd a vitát követően elővett egy gázriasztó fegyvert és gumilövedékekkel combon lőtte mindkét vitapartnerét. A sértettek a gumilövedékektől könnyű sérülést szenvedtek. A rendőrök a férfit elfogták, majd előállították és kihallgatták gyanúsítottként, a bűncselekmény elkövetését elismerte.
A gyanúsított ügyében folytatott nyomozást a rendőrség a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
