Hírek
2012. Április 21. 07:15, szombat |
Kék hírek
Forrás: mno / MTI
Hat év: tojást lopott, és megerőszakolta a nőt
Helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla pénteken annak a fiatalembernek a hatéves börtönbüntetését...
Aki 2009 októberében a Zala megyei Söjtörön két társával betört egy családi házba, az ott lakó párt bántalmazta, kirabolta, a nőt pedig megerőszakolta.
A táblabíróság Krémer László vezette tanácsa megalapozottnak találta az első fokon eljáró bíróság döntését, és a 18 éves fiatalembert társtettesként elkövetett rablás, életveszélyt okozó testi sértés, súlyos testi sértés, erőszakos közösülés és magánlaksértés miatt marasztalta el. Két társának 10, illetve 5 év szabadságvesztésről szóló büntetése korábban jogerőre emelkedett.
A bűncselekmény elkövetésekor még fiatalkorú vádlott szintén fiatalkorú és felnőtt barátjával 2009. október 3-án egy ismerősei által szervezett családi rendezvényen vett részt Söjtör közelében. A nap végére mind a hárman leittasodtak. Hazafelé elhatározták, hogy egy ismerős pártól pénzt szereznek. Hajnali egy órakor betörtek a házukba, az álmából felriadó férfit és nőt megverték, utóbbit a vádlott megerőszakolta. A sértettek súlyos, illetve életveszélyes sérüléseket szenvedtek.
A támadók ezután értékek után kutattak a házban, ahonnan végül 20 ezer forint készpénzt, zseblámpát, öngyújtót és tojásokat zsákmányoltak. A rendőrség másnap elfogta őket.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
