Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2021. Január 22. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/szijjarto.peter.official

Hat közlekedési összeköttetés jön létre Szlovákia és Magyarország között

Hat közlekedési összeköttetés jön létre Szlovákia és Magyarország között

Hat új közlekedési összeköttetés jön létre 2023-ig Magyarország és Szlovákia között, köztük három híd az Ipolyon

- közölte a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebook-oldalán, miután online tanácskozott Andrej Dolezal szlovák közlekedési miniszterrel.

Szijjártó Péter azt írta: Magyarországnak Szlovákiával van a leghosszabb határszakasza, ezért az a cél, hogy minél több ponton legyen összeköttetés a két ország között.

Idén ősszel befejeződik a Miskolc és Tornyosnémeti közötti gyorsforgalmi út építése, így keleten és nyugaton is autópályával lesz összekötve Magyarország Szlovákiával - emlékeztetett.

A miniszter hozzátette: megállapodás született arról is, hogy a koronavírus-járvány után újraindul a szárnyashajó-közlekedés Budapest és Pozsony között, valamint további egyeztetések lesznek a Budapestet Varsóval, Pozsonyon keresztül összekötő gyorsvasút megépítéséről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.