Városlista
2025. május 28, szerda - Emil, Csanád

Hírek

2012. Július 03. 12:42, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Hatalmas gázlelőhelyet talált a francia Total Azerbajdzsánban

Megerősítette a Total francia kőolaj- és földgázipari vállalatcsoport, hogy nagy gázmezőre bukkant a Kaszpi-tenger Azerbajdzsánhoz tartozó szektorában, 100 kilométerre délkeletre az azeri fővárostól, Bakutól.

A Total 2011 szeptemberében közölt először előzetes adatokat a lelőhelyről, amelyeket mostanra ellenőriztek és pontosítottak - írta az ITAR-TASZSZ kedden. Eszerint a Kaszpi-tenger kontinentális talapzatában mintegy 150-300 milliárd köbméter földgáz található. A fúrásokat várhatóan jövőre kezdik el a lelőhelyen.
Szakértők rámutattak arra, hogy az új gázmezőnek köszönhetően Azerbajdzsán pozíciója jelentősen megerősödik a Kaszpi-tenger térségében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld

Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba

A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.

2025. Május 26. 08:58, hétfő | Külföld

Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését

Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével

2025. Május 25. 04:00, vasárnap | Külföld

Az emberek és a medvék együttéléséről világosítja fel a helyieket a lengyel tátrai nemzeti park

Az emberek és a medvék együttéléséről szóló előadássorozatot szerveznek a lengyel Tátra térségében élő, a vadállatok \"látogatásaival\" szembesülő lakosok számára - közölték a Tátrai Nemzeti Park (TPN) honlapján.

2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld

Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója

Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek