Hírek
2020. December 02. 05:00, szerda |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
Hetedik helyen zárták életük első rali-Eb szezonját Vogelék
Izgalmas, kiszámíthatatlan szezon után a hetedik helyen zárta élete első rali-Eb szezonját az ERC3-as kategóriában a Vogel Adrienn, Notheisz Ivett páros.
A Roger Racing Team és a cseh Orsák Rallysport színeiben versenyző magyar duó szerezte a nők között a legtöbb pontot úgy, hogy három hétvégén is el tudtak indulni a hatból. Igaz, az évad utolsó fordulóját, a Kanári-rali egy kicsit csalódottan zárták.
Már a pályafelírásnál látszott, hogy minden korábbitól eltér ez a helyszín. Adrienn és Ivett célja az volt, hogy minél erősebb eredménnyel bizonyítsák, hogy van helyük a férfiak között.
“A pénteki gyorsaságikon extra feladatokkal hangolódtunk a megpróbáltatásokra: kétszer is kereket kellett cserélnünk, de ennek ellenére a gyorsan változó körülmények között is tartani tudtuk a ritmust, és hetedik helyen zártuk a napot az ERC3-ban. Reméltük, hogy másnap tovább tudunk javulni, de ez sajnos nem történt meg” - nyilatkozta Vogel Adrienn.

A Kanári-rali zárónapján a lányoknak is meg kellett ismerkedniük azzal, hogy milyen, amikor a technika írja a verseny forgatókönyvét.
“A 14-es gyorsasági után, mindössze egy kilométerrel a 15-ös startjától a számítógép hibája miatt megállt az autó. Hiába próbáltuk újraindítani, megjavítani, nem sikerült, ezért a nyolcadik helyről fel kellett adnunk a versenyt. Abban a pillanatban nagyon csalódottak voltunk, de ez egy technikai sport, el kell fogadnunk, hogy ez benne van a pakliban. Három éve versenyzünk együtt Ivettel, és ez volt az első alkalom, hogy nem tudtunk befejezni egy versenyt. Sajnos a kategóriagyőztes Bassas kizárása miatt két riválisunk is előrébb végzett nálunk a Kanári-ralin, így összetettben a hetedik helyen zártuk a FIA ERC 2020-as szezonját, a női indulók között pedig a legtöbb pontot szereztük. A top10-es eredményt a bajnokság kezdete előtt azonnal aláírtam volna, szóval helytálltunk, de van hová fejlődni. Izgalmas szezon volt, és nagyon reméljük, hogy jövőre visszatérhetünk.”
Fotó: FIA ERC, Vogel archív.


Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen
A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
2026. Április 23. 06:52, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Tizenegyesekkel a Ferencváros jutott a döntőbe
A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a Győrt szerda este a labdarúgó MOL Magyar Kupa elődöntőjében.
