Hírek
2018. Július 31. 19:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Hétfőtől visszavihetők a szennyezett vérnyomáscsökkentő gyógyszerek
Hétfőtől visszavihetők a gyógyszertárakba a szennyezett valsartan hatóanyagú vérnyomáscsökkentő készítmények a patikákba
- mondta Szolyák Tamás, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgató-helyettese az M1 aktuális csatornán kedden.
Betegenként két doboz, bontatlan és lejárati időn belüli készítményt vihető vissza augusztus végéig - fűzte hozzá.
Elmondta: mivel a hibás minőségű hatóanyagot számos terméknél felhasználták, az érintett betegek száma kivételesen nagy.
Több európai országban és az Egyesült Amerikai Államokban is visszavonták a készítményeket, amelyeknek hatóanyagába a gyártástechnológia megváltoztatása miatt rákkeltő szennyeződés került - fűzte hozzá.
Az OGYÉI június 29-én függesztette fel huszonhét vérnyomáscsökkentő gyógyszer forgalmazását, azonban nem minden Magyarországon forgalomba hozott valsartan hatóanyagú készítményt érintett az intézkedésben.
A forgalomból kivont gyógyszerek listája megtalálható a https://www.ogyei.gov.hu/valsartansajtokozlemeny/ oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
