Hírek
2011. Október 21. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak
Hétmilliárd forintot fizettek ki azoknak a tűzoltóknak, akik 2004. május 1-je és 2007. december 31-e között túlszolgálatot teljesítettek - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Kontrát Károly emlékeztetett rá, hogy Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozása előtt heti 54 óra szolgálati időt kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, ami a csatlakozást követően 48 órára módosult. Ezért a 2008. január 1-jével életbe lépett jogharmonizációt követően jelentős, elszámolatlan túlóra halmozódott fel a szolgálatot teljesítők körében.
Az elmúlt három hónapban közel nyolcezer tűzoltó kapta meg az elmaradt túlóradíját, átlagosan közel 600ezer forintot fejenként. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
