Hírek
2016. Január 04. 07:49, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Holland haderő érkezik a Bakonyba

Hamarosan holland katonai egységek és harcjárművek érkeznek Magyarországra egy nemzetközi hadgyakorlatra - írta hétfői számában a Magyar Nemzet és a Magyar Idők.
A Magyar Nemzet a 2016. évi határátlépésekkel járó csapatmozgásokat engedélyező kormányhatározatra hivatkozva azt írta: január 16. és február 26. között Várpalota Challenge fedőnéven a holland haderő tér vissza a bakonyi gyakorló- és lőterekre mintegy 2700 fővel, nehéz, páncélozott járművekkel, illetve helikopterekkel és szállítógépekkel támogatva.
Az érintett településekhez eljuttatott lőtéri értesítőkből kiderül az is, hogy a hajmáskér-kőröshegyi, a gyulafirátót-újmajori, valamint a bakonykúti szektorban is lesznek nagy zajhatású manőverek, például január 28-án útlezárásokkal is járó tüzérségi lövészet.
A Magyar Idők az MH Bakony Harcikiképző Központ tájékoztatására hivatkozva azt írta: a hadgyakorlat nemcsak Magyarország központi lőterén folyik, hanem megjelennek majd a holland katonák a kőröshegyi lőtéren a Várpalota feletti bakonykúti lőtéren és a Tapolca melletti, újdörögdi romvárosban is.
Felidézték: holland vezetésű nemzetközi hadgyakorlatot legutóbb 2014 tavaszán tartottak Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t