Hírek
2023. Május 20. 12:21, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Honvédelmi családi napot rendeznek vasárnap a Városligetben

Családi nappal ünneplik a Magyar Honvédség fennállásának 175. évfordulóját vasárnap a Városligetben - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
A közleményben azt írták, a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség számos izgalmas bemutatóval várja az érdeklődőket, a Kós Károly sétányon 22 katonai alakulat állítja ki eszközeit, a kilátogatók többek között találkozhatnak a honvédség high-tech eszközeivel, megismerkedhetnek a modern hadsereg mindennapjaival, a hagyományőrzők pedig a katonamúltat elevenítik fel.
A Lynx, Gidrán és Leopard 2A4HU megtekintése mellett az MH Sportszázad standjánál olimpiai, világ- és Európa-bajnok sportolókkal, valamint válogatott katonasportolókkal lehet beszélgetni.
Délelőtt 11 órától a Fővárosi Állat- és Növénykerttől a Zielinksi (Millenniumi) hídon keresztül a Kós Károly sétányra vonul át az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Zenekara, őket az állatkerttől a Zielinski hídig az MH BHD Gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály lovas huszárai kísérik.
A Széchenyi fürdővel szemben a Kós Károly sétányon délután többféle bemutató várja az érdeklődőket: a zenekarok után a különleges díszelgő csoport mutatja be műsorát, amit a Magyar Nemzeti Táncegyüttes "Táncra Magyar!" című előadása követ, majd közelharc-bemutató is lesz.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben a Légy Ott! élményprogramok mellett 10 órától katonai térzene várja a látogatókat. Kitelepül a honvédelmi információs pavilon és szimulátor, a látogatókat pedig két robotkutya fogadja a Főkapu téren.
A HM tájékoztatása szerint a honvédelem ügyét támogató társadalmi szervezetek kezdeményezésére a tárca is csatlakozott a programhoz, amely felhívja a figyelmet a világ egyik leggyorsabb és legveszélyeztetettebb ragadozójára, a perzsa leopárdra.
A Honvédelmi Minisztérium Akhumnak és Banunak, az állatkert lakóinak az örökbefogadásával szeretné segíteni a faj fennmaradását - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli