Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

Az elkövetkező napokban ugyanis a meteorológiai előrejelzés szerint a megszokottnál jóval melegebb időjárásra kell számítani.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös közleményében arra figyelmeztetett: a tartós hőség komoly terhet ró a szervezetünkre, különösen a kisgyermekekre, az idősekre, a krónikus betegekre és a várandósokra.

Azt kérték, hogy figyeljünk oda egymásra, különösen azokra, akik egyedül élnek, idősek vagy mozgásukban korlátozottak.

Azt tanácsolták, hogy igyunk a megszokottnál több folyadékot - kerülve az alkoholt, a koffeintartalmú italokat és a cukros üdítőket -, a szabadban viseljünk világos, jól szellőző, természetes anyagból készült ruhát, széles karimájú kalapot, napszemüveget, használjunk bőrtípusunknak megfelelő fényvédő krémet, és zuhanyozzunk többször langyos vízzel.

Kiemelten fontosnak nevezték, hogy a kisgyermekeket ne vigyük sétálni a hőségben, és soha ne hagyjunk gyermekeket vagy háziállatokat parkoló autóban egyetlen percre sem.

Azt ajánlják, hogy ha légkondicionálót használunk, ne állítsuk a hőmérsékletet 27 fok alá, és időnként kapcsoljuk ki, hogy elkerüljük az ízületi panaszokat. Akinek nincs lehetősége otthon klimatizált környezetben pihenni, az a katasztrófavédelem weboldalán megtalálhatja azoknak a légkondicionált helyiségeknek a címét, amelyek bárki számára elérhetők.

Az előrejelzés szerint csütörtökön napos idő várható fátyolfelhőkkel, de a fölénk érkező szaharai por miatt szűrtebb lehet a napsütés. Napközben 31 és 35 fok közé melegszik majd fel a levegő.

Címkék: hőség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.