Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2021. Április 15. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Hosszú idő után csökkent az aktív fertőzöttek száma

Hosszú idő után csökkent az aktív fertőzöttek száma

Hosszú idő után csökkent az aktív fertőzöttek száma - jelentette be a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a szerdai online sajtótájékoztatón.

Galgóczi Ágnes azt is elmondta, hogy a 14. héten Magyarországon összesen 35 413 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ez 13 334-gyel kevesebb, mint az azt megelőző héten.

Magyarországon a települések 99 százalékát érinti a fertőzés - közölte, kiemelve ugyanakkor, hogy a 13. héthez képest országosan 27 százalékkal csökkent az új fertőzöttek száma. A legnagyobb mértékben Komárom-Esztergom megyében, ahol 45 százalékkal, Budapesten 37 százalékkal, Tolna megyében 36 százalékkal, Pest megyében 35 százalékkal csökkent az új fertőzöttek száma az előző héthez képest.

A fertőzöttek átlagéletkora nem változott, továbbra is 46 év - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között