Hírek
2017. Július 27. 19:44, csütörtök |
Sport
Forrás: mti
Hosszú Katinka bronzérmes 200 méter pillangón

Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 méter pillangón csütörtökön a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.
A háromszoros olimpiai bajnok 2:06.02 perces idővel csapott célba, míg a szám másik magyar versenyzője, Szilágyi Liliána 2:07.58 perccel a hetedik lett.
Hosszú a 7-es, Szilágyi pedig az 1-es pályáról vágott neki a finálénak, a "Ria, Ria...Hungária" ezúttal is szinte felrobbantotta az arénát. Hosszú keményen kezdett, féltávnál elsőként fordult, majd az utolsó 50-nek a harmadik helyről vágott neki. Hatalmas hajrába kezdett, s ugyan az első két helyre nem igazán volt esélye, de magabiztosan szerezte meg a bronzérmet az olimpiai bajnok spanyol Mireia Belmonte és a német Franziska Hentke mögött. Az Eb-ezüstérmes Szilágyi végig a 7-8. helyen úszott.
"Nem vagyok megelégedve az úszásommal, annak viszont nagyon örülök, hogy hazai közönség előtt egy világbajnoki döntőben vehettem részt. Jó úton vagyok, ez egy jó állomás volt. Azt hiszem, kicsit bátortalan voltam még ehhez, nem igen hittem még el, pedig el kéne már. A szívem még nem igazán engedi, hogy továbblépjek" - mondta Szilágyi Liliána.
Hosszú Katinka nem nyilatkozott, mivel még úszik a 4x200-as gyorsváltóval.
Hosszú 2009 és 2013 után harmadszor nyert vb-bronzot ebben a számban. A 28 éves bajai úszósztár a magyar csapat negyedik érmét szerezte a hazai rendezésű világbajnokságon: vasárnap a 4x100 méteres gyorsváltó lett harmadik, hétfőn Hosszú védte meg címét 200 méter vegyesen, szerdán pedig Cseh László végzett a második helyen 200 méter pillangón.
Eredmények:
női 200 m pillangó, világbajnok:
--------------------------------
Mireia Belmonte (Spanyolország) 2:05.26 perc
2. Franziska Hentke (Németország) 2:05.39
3. HOSSZÚ KATINKA 2:06.02
...7. SZILÁGYI LILIÁNA 2:07.58
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:13, péntek | Sport
Férfi kézilabda Eb - Izland, Olaszország és Lengyelország a magyarok csoportjában
A magyar férfi kézilabda-válogatott Izlanddal, Olaszországgal és Lengyelországgal került azonos csoportba a januári Európa-bajnokság csütörtök esti sorsolásán.
2025. Május 16. 09:05, péntek | Sport
Jégkorong-vb - Mihalik András: lesz esélyünk a dánok ellen is
Mihalik András, a csehek elleni egyetlen magyar gól szerzője szerint a csütörtöki játékkal lesz esély pénteken a házigazda dánok ellen is a jégkorong-világbajnokság herningi csoportjában.
2025. Május 15. 07:13, csütörtök | Sport
Tour de Hongrie - Van Poppelé a győri sprint, Pelikán szökés után az összetett legjobb magyarja
A holland Danny van Poppel győzött a 46. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny szerdai nyitányán, az összetett legjobb magyarja pedig Pelikán János az első szakasz után.
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Drámai csatában megvédte címét a Paks
A Paks megvédte címét a labdarúgó MOL Magyar Kupában, mivel a szerdai fináléban 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a tavaly is vesztes Ferencvárost.