Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2019. Május 27. 07:28, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Húsz éve nem volt ilyen magas az átlagos részvételi arány a szavazáson

Húsz éve nem volt ilyen magas az átlagos részvételi arány a szavazáson

Átlagosan 50,95 százalékos volt a részvétel az európai parlamenti (EP-) választásokon, ami magasabb, mint az elmúlt húsz évben bármikor - jelentették be vasárnap éjszaka Brüsszelben.

Ez volt az első alkalom, hogy az EP-képviselők közvetlen megválasztásának 1979-es bevezetése óta növekedett a részvétel az előző választáshoz képest. Az öt évvel ezelőtti választáson 42,61 százalékos volt a részvételi arány.

Az 1979-es 61,99 százalék süllyedt az évek folyamán fokozatosan 45 százalék alá. A legnagyobb visszaesés 1994 és 1999 között volt, a szám ekkor 56,67 százalékról 49,51 százalékra zuhant.

A mostani választáson 60 százalék fölötti részvételi arány Belgiumban, Luxemburgban, valamint Dániában, Máltán, Németországban, és Spanyolországban volt. Az első két országban azonban kötelező volt a részvétel, Belgiumban ráadásul szövetségi és tartományi parlamenti választást is tartottak. A legalacsonyabb - 30 százaléknál alacsonyabb - arányt Szlovákiában, Szlovéniában és Csehországban regisztrálták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni

2025. Május 16. 09:02, péntek | Külföld

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásról kezdődő ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon

2025. Május 15. 07:06, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin kijelölte az isztambuli orosz tárgyalóküldöttséget

Vlagyimir Megyinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd az ukrajnai rendezésről csütörtökön Isztambulban tárgyaló orosz küldöttséget – közölte szerda késő este a Kreml.