Hírek
2016. Október 05. 11:49, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Huszonegy kémény gyulladt ki egy hét alatt

A kéménytüzek megelőzésére szólítja fel a lakosságot az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF), miután csak az elmúlt héten huszonegyszer riasztották ilyen esethez a tűzoltókat
- tájékoztatta az OKF helyettes szóvivője szerdán az MTI-t. Mukics Dániel közölte: nagy veszélynek teszik ki szeretteiket és otthonukat azok, akik úgy kezdenek fűteni, hogy elmulasztják fűtőeszközük éves karbantartását vagy nem megfelelő tüzelőanyagot használnak.
Felidézte, hogy az elmúlt években nőtt azon háztartások száma, amelyekben szilárd tüzelőanyaggal fűtenek. A szilárd anyagok vagy olaj égetésekor keletkező korom pedig lerakódik a kémény falára. Az egyre vastagabb koromréteg szűkíti a kémény belső kerületét, sőt magas hő hatására akár meg is gyulladhat.
Mindez elkerülhető azzal, ha mindenki a kéményseprőre bízza a kémény tisztítását. Szilárd tüzelőanyaggal és olajjal működő fűtőeszközök esetén az ingyenes lakossági kéményseprés változatlanul évente történik, gázüzemű fűtőberendezések esetén kétévente.
Gyakori - tette hozzá a helyettes szóvivő -, hogy az emberek nem olyan anyaggal fűtenek, mint amilyen elégetésére az adott fűtőeszközt megtervezték, a nem rendeltetésszerű használat pedig jelentős anyagi kárral és esetenként súlyos sérülésekkel járó tűzesetekhez is vezethet.
Mindezek miatt felhívták a lakosságot arra, hogy tegyék lehetővé a kémény tisztítását a kéményseprők számára. A katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve elérhető a http://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/weboldalon és a 1818-as telefonszámon a 9.1-es menüben - közölte Mukics Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre
2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld
E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.
2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld
Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig
2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld
Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.