Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2015. December 08. 10:08, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Hamisított csokoládét foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Budapest több helyszínén, az engedély nélkül forgalmazott termékek értéke meghaladja a huszonhatmillió forintot

- közölte a szervezet kedden az MTI-vel. Azt írták, hogy az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak büntetőeljárást.

A pénzügyőrök a fővárosban egyszerre több helyszínen tartottak ellenőrzést, és több mint tizennégyezer darab, "Chocolips" logóval ellátott és védjegyoltalom alatt álló csokoládét, egy raktárépületben pedig több mint kétszázötvenezer darab, csokoládégyártásra szolgáló öntőformát és csomagolóanyagokat találtak.

A termékek értékesítője a csokoládét a jogtulajdonos hozzájárulása nélkül, jogosulatlanul forgalmazta és gyártotta. A pénzügyőrök a védjegyoltalom alatt álló csokoládét lefoglalták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál