Hírek
2022. Január 08. 15:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén dinamikus növekedés várható a kiskereskedelemben

Részben a 13. havi nyugdíj visszaadása, a 25 év alattiak adókedvezménye, a családosok adóvisszatérítése és az eddig bejelentett béremelkedések miatt jelentősen nő az emberek jövedelme,
amelyet el fognak költeni a kiskereskedelemben, ezért ezen a területen idén dinamikus növekedésre lehet számítani - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára pénteken az M1 csatornán a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adataira reagálva.
A KSH pénteki közlése szerint tavaly novemberben 3,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt az előző év azonos időszakához képest.
Cseresnyés Péter megjegyezte, az ünnepi készülődés miatt nőtt meg novemberben a kiskereskedelmi forgalom, várhatóan a decemberi számok azt mutatják majd, hogy a bővülés folytatódott.
Az államtitkár szerint az élelmiszer-kiskereskedelem hozta az elmúlt hónapokban elért szintet, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben pedig növekedést tapasztaltak. Ugyanakkor közölte, a műszaki cikkek, valamint a bútorok kereskedelme még mindig alacsonyabb szinten van, mint a koronavírus-járvány előtt. Az üzemanyag-értékesítés is elmarad a 2020 előtti időszakhoz képest, de folyamatosan nő, így ez utóbbi terület várhatóan 2022-ben el fogja érni a 2019 végén mértet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede
2025. Április 29. 07:27, kedd | Belföld
Családtámogatásokkal kapcsolatos törvényjavaslatokról dönthet a parlament
2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik