Hírek
2011. Július 30. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort
Elkezdődött a szüret a balatonboglári borvidéken. Az Európában legkorábban érő Csabagyöngye csak Magyarországon terem, így igazi hungarikumnak számít.
Az ebből a szőlőfajtából készült bor már szeptemberben a boltokba kerül, így idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort nemcsak Európában, de az egész északi féltekén.
Nehézkesen halad a szüretelő kombájn, mert az elmúlt napokban sok eső esett. Ez azonban nem ártott a termésnek, a gazdák szerint a Csabagyöngye idén jó minőségű, a belőle készült bort főleg Magyarországon értékesítik.
Közepesen jó termésre számítanak idén a többi szőlőfajta esetében is. Tavaly kevés és rossz minőségű szőlő termett szinte az egész országban. Emiatt alacsonyak voltak a felvásárlási árak is, például a korai fehér fajták kilójáért átlagosan 60 forintot adtak. Idén legalább 15 százalékos áremelkedés várható.
A Csabagyöngyéből készült bort augusztusban már palackozzák. A következő hetekben ezen a borvidéken az Irsai Olivér szedésével folytatódik a szüret. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
