Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2016. Május 11. 08:33, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás: három útvonalon is érkezhetnek migránsok

Illegális bevándorlás: három útvonalon is érkezhetnek migránsok

A migránsok három útvonalon is érkezhetnek: a Balkánon át, Egyiptomból és Líbiából, ezért a határbiztonság, menekülthelyzet még korántsem zárult le

- mondta Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.

A főtanácsadó emlékeztetett rá: a görög szigeteknél viszonylag lassú a benyújtott vízumkérelmek elbírálása, a Törökországgal kötött európai uniós megállapodás pedig "több szempontból ingatag", részben a török miniszterelnök lemondása miatt. Nem lehet tudni, hogy az új miniszterelnök milyen lépéseket tervez a migránsok ügyében, illetve előáll-e új elvárásokkal - tette hozzá.

Szavai szerint a nagypolitika kérdése, hogy mi lesz a Törökország által támasztott legfontosabb igény, a vízummentesség sorsa, illetve, ha ez nem valósul meg, akkor milyen követelményeket támaszt az ország, és azokat az Európai Unió tudja vagy akarja-e teljesíteni.

Bakondi György kiemelte: a magyar kormány már megfogalmazta a Schengen 2. tervben, hogy Európának képesnek kell lennie megőrizni külső határait, az európai biztonság, a térség gazdasági-társadalmi-szociális jövője nem tehető függővé egyetlen, európai unión kívüli ország, Törökország segítségétől.

A belbiztonsági főtanácsadó elmondása szerint a balkáni útvonal mellett a Líbiából és Egyiptomból induló tengeri útvonal is ismét "aktivizálódott" és mivel jön a nyár, vélhetően tovább "aktivizálódik" - jegyezte meg. Hozzátette: a spanyol-marokkói határnál pedig "határsértő mozgások" történtek.

Bakondi György a balkáni útvonalon érkező migránsokról szólva elmondta: sok, a magyar határra érkező migráns visszaretten a magyar határőrizeti rendszertől, de vannak, akik még mindig nem tudják, milyen szigorú a magyar határőrizet, sőt, egyesek kifejezetten várják a magyar határnyitást, mert valakik - a főtanácsadó szerint nem az embercsempészek - dezinformálják a migránsokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.