Hírek
2022. Január 05. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége
Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) az internetes oldalán kedden.
Az 52. heti eredményekről megjegyezték, az előző hetek csökkenő, majd stagnáló eredményei után 2021 utolsó hetében "enyhén emelkedő tendencia látható a szennyvíz minták átlagos SARS-CoV-2 örökítőanyag-koncentrációjában".
A városok közül emelkedő tendencia figyelhető meg Budapest, Eger, Kaposvár és Szekszárd esetében, míg enyhe csökkenést tapasztaltak Székesfehérvár, Tatabánya és Veszprém mintájánál. A többi településnél stagnál a koronavírus örökítőanyagának mennyisége.
A mért koncentráció tíz mintavételi hely esetében az "emelkedett", míg 12 városnál a "mérsékelt" tartományba sorolható.
Közölték azt is: az NNK laboratóriuma a variánsokat vizsgáló humán minták alapján megállapította, hogy Magyarországon az új fertőzések több mint 11 százalékáért az omikron mutáció a felelős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
