Hírek
2020. Május 27. 06:14, szerda |
Sport
Forrás: mti
Ittasan, jogosítvány nélkül gázolt halálra egy kerékpárost, letartóztatták
Elrendelte egy hónapra a letartóztatását a Nyíregyházi Járásbíróság egy 19 éves férfinak, aki vasárnap hajnalban ittasan és jogosítvány nélkül vezetett, kivilágítatlan autójával elgázolt egy kerékpárost Nyíregyházán,
majd segítségnyújtás nélkül továbbhajtott. A cserben hagyott áldozat a kórházban meghalt.
Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a férfi a Korányi Frigyes út melletti szervizúton ütötte el az úttest közepén kerékpározó sértettet. A gyanúsított az ütközés után segítségnyújtás nélkül elhagyta a baleset helyszínét, az elgázolt kerékpáros a kórházban belehalt sérüléseibe.
A halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés és segítségnyújtás elmulasztásának bűntettével gyanúsított fiatal férfi esetében fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon hagyása esetén megszökne, elrejtőzne a hatóságok elől, vagy tanúk befolyásolásával megnehezítené a bizonyítást - indokolta a bíróság döntését a sajtószóvivő.
A végzést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és védője szabadlábra helyezésért, illetve bűnügyi felügyelet elrendeléséért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:13, csütörtök | Sport
Európa-liga - Az Aston Villa legyőzte a Freiburgot a döntőben
Az Aston Villa 3-0-ra legyőzte az SC Freiburgot a labdarúgó Európa-liga szerda esti döntőjében, Isztambulban.
2026. Május 20. 19:08, szerda | Sport
Az akarat diadala
Nagy csaták közepette nyert a rabócsiringen Nagy Ádám gokartversenyt.
2026. Május 18. 07:38, hétfő | Sport
Férfi kézilabda vb-selejtező - A magyar válogatott nem jutott ki a világbajnokságra
A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31-29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31-30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.
2026. Május 17. 08:39, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Kisvárdai sikerével bajnok a Győr
Az ETO FC Győr nyerte a labdarúgó Fizz Liga 2025/2026-os kiírását, miután a 33., utolsó forduló szombati játéknapján 1-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként.
