Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2012. Január 15. 07:07, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Új eljárásrend az útlevél ügyintézésben

Új eljárásrend az útlevél ügyintézésben

A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala tudatja, hogy 2012. január 1-jétől új eljárásrend lépett hatályba az útlevél ügyintézésben.

Eszerint lehetőség van arra, hogy az útlevelet a jelenlegi harminc napos ügyintézési idő mellett 7 napos, 3 napos vagy akár 24 órás ügyintézési idővel igényeljék az ügyfelek.

Az emelt szintű szolgáltatás választása esetén az útlevél kiállítás eljárási illetékének megfizetése mellett igazgatási szolgáltatási pótdíjat kell fizetni. A pótdíj a 7 napos soron kívüli eljárás esetén 19 ezer forint, a 3 napos sürgősségi ügyintézéskor 29 ezer forint, és a 24 órán belüli azonnali okmánykiállítás esetén 39 ezer forint.

24 órán belüli azonnali okmánykiállítást kizárólag a KEK KH által működtetett Központi Okmányiroda ügyfélszolgálatán (Budapest XIII. kerület, Visegrádi utca 110-112.) lehet igényelni hétköznapokon 8-tól 20 óráig, szombaton és vasárnap 8-tól 14 óráig.

A kérelem soron kívüli (7 napos), valamint sürgősségi (3 napos) eljárás esetén az ország bármelyik okmányirodájában benyújtható.

Megváltozott az okmányok átvételi rendje is. A sürgősségi, valamint azonnali eljárásban igényelt útlevél kizárólag a Központi Okmányirodában vehető át.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.