Hírek
2018. Április 21. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen enyhítették egy szexuális visszaéléssel vádolt tanár büntetését
Jelentősen, 8 évről 3 év 6 hónapra enyhítette egy szexuális visszaéléssel és pornográfiával vádolt tanár börtönbüntetését a Budapest Környéki Törvényszék pénteken meghozott másodfokú, jogerős ítéletével.
Ugyanakkor végleg eltiltotta őt a tanári foglalkozástól.
Az első fokon eljáró Gödöllői Járásbíróság 2017 októberében Sz. R.-t 8 év börtönbüntetésre ítélte és 8 évre eltiltotta a tanári foglalkozástól. A döntés ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A másodfokon eljáró Budapest Környéki Törvényszék pénteken zárt ülésen meghozott jogerős ítéletében az elsőfokú ítéletet a minősítő és büntetést kiszabó részében megváltoztatta.
A törvényszék mellőzte a gyermekpornográfia bűntettében a bűnösség megállapítását és a kiszabott szabadságvesztést 3 év 6 hónapra enyhítette. Ugyanakkor végleg eltiltotta a vádlottat a tanári foglalkozástól, illetve minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll.
A törvényszék elsőfokú ítéletről korábban kiadott közleménye szerint a megvádolt általános iskolai tanár és a kiskorú, 7. osztályos diák között 2016 decemberében alakult ki bizalmi viszony, amely a sértett beleegyezésével rendszeres, iskolán kívüli találkozásokká, majd szexuális kapcsolattá alakult. A vádlott kérésére a sértett magáról, illetve a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
