Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2019. Március 30. 07:15, szombat | Bulvár
Forrás: mti

Joel Coen Macbeth-filmet rendez Denzel Washington és Frances McDormand főszereplésével

Joel Coen Macbeth-filmet rendez Denzel Washington és Frances McDormand főszereplésével

Joel Coen Macbeth-filmet rendez Denzel Washington és Frances McDormand főszereplésével - írta meg a Variety.com.

A többszörös Oscar-díjas Joel Coen maga írja a forgatókönyvet a Shakespeare-tragédia nyomán, és a filmet még idén le is akarja forgatni. A Variety értesülése szerint azonban szokásától eltérően ezúttal nem dolgozik együtt testvérével, Ethan Coennel.

A kétszeres Oscar-díjas Denzel Washington Macbeth szerepét kapta, feleségét pedig a szintén Oscar-díjas McDormand alakítja majd.

Washingtonnak sűrű napjai lesznek, először a Warner Bros. Little Things című filmjét forgatja, ezt a Macbeth követi, majd belefog következő saját rendezésébe, a Journal for Jordan című filmbe, amelyben Michael B. Jordan játszik.

A színész legutóbbi, A védelmező 2. című akciófilmje 190 millió dolláros (54 milliárd forintos) kasszával zárta globális jegybevételeit. Washington 2016-ban a Kerítések című filmet, korábban az Antwone Fisher élete és az Érvek és életek című életrajzi drámákat jegyezte rendezőként.

A Coen fivérek a tavalyi díjszezonban a Buster Scruggs balladája című westernjükkel szerepeltek, amelyet a Netflixnek készítettek. A produkció, amelyet együtt írtak és rendeztek, forgatókönyvéért Oscar-jelölést kapott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:24, péntek | Bulvár

Sziget - Megújult programkínálat, látványvilág és új kulturális negyedek az idei fesztiválon

Megújult programkínálattal, látványvilággal és új kulturális negyedekkel várja a közönséget a 31. Sziget fesztivál, amelynek sztárfellépői között lesz ASAP Rocky, Post Malone és Shawn Mendes is

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Bulvár

Új helyszínekkel és mintegy 3000 programmal várja a Művészetek Völgye a közönséget

Új helyszínekkel és a képzőművészettől az újcirkuszon át a zenéig mintegy 3000 programmal várja a látogatókat a Művészetek Völgye július 18. és 27. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden.

2025. Május 06. 07:34, kedd | Bulvár

Pápaválasztás - Szentszéki szóvivő: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie

A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie - közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

2025. Május 05. 07:56, hétfő | Bulvár

Pápaválasztás - Szerdán kezdődik a konklávé

Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.