Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2018. Március 04. 07:25, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Jöhet a videobíró az idei foci-vb-n

Jöhet a videobíró az idei foci-vb-n

A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) egyhangúlag igent mondott a videobírós technológia (VAR) használatára, így a játékvezetők munkáját segítő új rendszert már a nyári, orosz világbajnokságon alkalmazhatják.

Az IFAB szombati ülésén szavazott a reform mellett, amelynek bevezetéséről véglegesen és részleteiben a nemzetközi sportági szövetség, a FIFA vezérkara határozhat március közepi, kolumbiai összejövetelén.

A FIFA mind a hat kontinentális elnököt meghívta a zürichi ülésre, amelyen a világszövetség négy képviselője mellett ott voltak az IFAB további tagjai: az angol, a skót, a walesi és az északír szövetség elnökei is. A FIFA delegáltjai általában elnöküket, Gianni Infantinót támogatják szabálykérdésekben, a svájci-olasz sportdiplomata pedig régóta azt szorgalmazza, hogy használják a vb-n a VAR-t.
A videobírót eddig 13 országban tesztelték, többek között a Bundesligában, a Serie A-ban és az MLS-ben, emellett a tavalyi Konföderációs Kupán és a klubvilágbajnokságon is bevetették. Aleksander Ceferin, az európai szövetség elnöke ugyanakkor hétfőn leszögezte, hogy a Bajnokok Ligájában még nem vezetik be a következő szezonban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:39, szombat | Sport

Magyar-svéd - Kétgólos vereség

A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.

2025. Június 07. 09:33, szombat | Sport

Magyar-svéd - Rossi: nehéz kikerülni ebből a negatív spirálból

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott ismét a helyzetkihasználásban maradt el a riválisától a svédektől pénteken elszenvedett 2-0-s vereség alkalmával.

2025. Június 06. 07:23, péntek | Sport

Nemzetek Ligája - Kilencgólos meccsen nyertek a spanyolok a franciák ellen

Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.