Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2015. December 14. 07:53, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Jónak lenni jó! - Rekordösszeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze

Jónak lenni jó! - Rekordösszeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze

A műsor történetében az eddigi legmagasabb összeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) javára a közmédia Jónak lenni jó! című, vasárnap este zárult idei kezdeményezésében.

A Duna televízióban az egész napos műsorfolyamot lezáró összegzésben Edvi Péter, az NGYSZ elnöke elmondta: 58 ezer segíteni szándékozó ember reagált a jótékonysági felhívásra, telefonált és adományozott, ami - mint fogalmazott - fantasztikus szám.

A magánembereken kívül több cég is csatlakozott a jótékonysági kezdeményezéshez, a legnagyobb összegű, 75 millió forintos felajánlást az OTP Bank Nyrt. tette. Emellett a Mercedes-Benz Hungária Kft. csaknem 45 millió forinttal, a Metro Kereskedelmi Kft. pedig 7 millió forinttal támogatja a hátrányos helyzetben élő, valamint a beteg gyerekek segítését és gyógyítását célzó programok megvalósítását.

A Duna televízió egész napos műsorfolyama a szolgálat sokrétű tevékenységét mutatta be. Megismerkedhettek a nézők az NGYSZ hátrányos helyzetű gyermekeknek szóló ösztöndíjprogramjával, a fóti lovasterápiás központban zajló fejlesztő munkával éppúgy, mint a szervezet egészségügyi és gyermekélelmezési projektjeivel.

A kezdeményezést az adományvonal hívásán és az SMS-küldésen túl neves művészek és sportolók által dedikált tárgyak megvásárlásával is lehetett támogatni. Az el nem kelt tárgyakat december 31-ig még megtekinthetik és megvásárolhatják az érdeklődők a www.mediaklikk.hu/jonaklennijo honlapon.

A közmédia negyedik alkalommal rendezte meg a Jónak lenni jó! kampányt: 2012-ben a Dévai Szent Ferenc Alapítványt majdnem 100 millió, 2013-ban a Katolikus Karitászt nagyjából 120 millió forinttal támogatták a befolyt adományokból, 2014-ben pedig a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet munkájához járultak hozzá a közmédia kampányában adakozók 170 millió forinttal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: