Hírek
2024. Augusztus 07. 08:08, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Jótékonysági adománygyűjtéssel és programokkal ünnepli 158. születésnapját a Fővárosi Állatkert

Augusztus 9-én ünnepli fennállásának 158. évfordulóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, ez alkalomból péntektől három héten át jótékonysági tanszer és plüss adománygyűjtést indít, valamint közönségprogramokkal és retrobulival is várja az érdeklődőket pénteken és szombaton.
A Fővárosi Állat- és Növénykert a világ egyik legrégebbi állatkertje: 1866. augusztus 9-én nyitotta meg kapuit. Ez a nap egyben a magyar állatkertek napja is - áll az intézmény MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
Mint írják, a születésnap alkalmából augusztus 9-től 30-ig jótékonysági tanszer és plüss adománygyűjtő kampányt indít az állatkert a Nagycsaládosok Országos Egyesületével, a Dr. Manninger Jenő Baleseti Központtal és a ZooTábor szervezőjével, a Játékmester Gyermekprogrammal közösen.
A kampány keretében tanszereket (füzet, színes ceruza, színes filctoll, vízfesték, egyenes vonalzó, stiftes ragasztó), valamint megunt, de tiszta, jó állapotban lévő plüssöket várnak. Az összegyűlt tanszereket rászoruló családok gyermekei, a plüssöket pedig a fiumei úti Baleseti Központ Gyermektraumatológiai osztálya kapja meg.
A születésnap előestéjén, csütörtökön az Állatkerti Alapítvány szervezésében jótékonysági retrobulit tartanak. Az este fél hétkor kezdődő esemény első részében közönségtalálkozót szerveznek olyan ismert emberekkel, akik jelképesen örökbe fogadták az állatkert valamelyik lakóját, 20 órától pedig DJ Dominique és vendégei várják az est közönségét a Biodóm aulájában.
Pénteken tematikus vezetett séták, gyermek- és családi programok, kreatív kézműveskedés és keresőjáték is várja majd a látogatókat.
Az ünnepség alkalmából a helyszínre kitelepül az intézmény több partnere: az Egy Csepp Figyelem Alapítvány szűrővizsgálatokkal, a Móra Könyvkiadó interaktív gyermekfoglalkoztatóval, meseolvasással, a BRFK Bűnmegelőzési Osztálya pedig puzzle-lel, kvízzel, képregénnyel és okosjátékkal is készül.
A részletes program az állatkert weboldalán olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:46, csütörtök | Életmód
Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben
Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben, a Varázsvilág elnevezésű fénypark 2026. március 1-ig látogatható - közölte a A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. az MTI-vel.
2025. Október 23. 08:32, csütörtök | Életmód
Tízmillió forint és teljes brandépítés vár a streetwear-úttörőkre
A sneaker ma már nem csupán cipő, hanem kultúra. Egy jelenség, ami egyszerre szól önkifejezésről, közösségről és üzletről.
2025. Október 23. 08:32, csütörtök | Életmód
Tízmillió forint és teljes brandépítés vár a streetwear-úttörőkre
A sneaker ma már nem csupán cipő, hanem kultúra. Egy jelenség, ami egyszerre szól önkifejezésről, közösségről és üzletről.
2025. Október 22. 07:05, szerda | Életmód
Magyarország újabb kutatóűrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra
Cserényi Gyula személyében Magyarország újabb kutatóűrhajóst tervez küldeni a Nemzetközi Űrállomásra, miután hazánk már az előző misszióból is igen sokat profitált gazdaságilag