Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2024. November 25. 08:02, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Jövő vasárnaptól megvásárolhatók a 2025-ös autópálya-matricák

Jövő vasárnaptól megvásárolhatók a 2025-ös autópálya-matricák

December 1-jétől megvásárolhatók a 2025-ös autópálya-matricák. Jövőre ismét emelkednek mind az autópálya-matrica árak, mind a büntetések -

közölte a Voxinfo Kft., a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. hivatalos viszonteladó partnere vasárnap közleményben az MTI-vel.

Mint írták, a 2025-ös éves matrica 59 210 forintért lesz megvásárolható.

Jövőre az alap pótdíj 26 640 forintra emelkedik, amely 60 napon túli fizetés esetén 91 780 forintra nő személyautó esetében.
Megjegyezték, még mindig nagyon magas az autópálya-használattal kapcsolatos büntetések aránya: a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. csak tavaly mintegy 1 millió pótdíjat szabott ki a matrica nélküli kocsikra, további 1,5 millió esetet pedig külföldi behajtópartnereknek továbbított.

Az Autópályamatrica.hu online felmérést végzett novemberben, hogy feltárja azokat az okokat, amelyek a matricák hibás kezeléséhez vezetnek, ugyanis a legtöbb panasz továbbra is a jogtalannak érzett büntetések miatt érkezik. A szakportál kutatásában több mint ezren vettek részt.

Az érintettek több mint 40 százaléka több hónap elteltével kapott csak értesítést a jogosulatlan úthasználatról, így előfordult, hogy emelt pótdíjat kellett fizetniük, és akik nem online vásároltak, már bizonyítani sem tudták, hogy volt matricájuk.

Sokan azért halmozták a büntetéseket, mert jóhiszeműen azt gondolták, hogy érvényes a matricájuk vagy nem is vették észre, hogy hibáztak, és mire megkapták az első felszólító levelet, addigra már többször is jogosulatlanul használták az autópályákat - részletezték a felmérést.

Aláhúzták, a válaszadók 70 százaléka nem tud arról, hogy az éves országos matrica megvásárlása lehetőséget ad a büntetés kiváltására, aki pedig tudja, az többnyire azzal nincs tisztában, hogy az nem jár automatikusan: a NÚSZ-nál kérvényezni kell a jóváírást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli