Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2018. Június 21. 05:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - MTI-fotó: Mohai Balázs

Június 28-án búcsúztatják Paudits Béla színművészt

Június 28-án búcsúztatják Paudits Béla színművészt

A Farkasréti temető Makovecz-ravatalozójában június 28-án, 9.45-kor búcsúztatják Paudits Béla Jászai Mari-díjas színművészt, aki életének 69. évében június 13-án hunyt el - közölte a Madách Színház szerdán az MTI-vel.

Paudits Béla 1949. augusztus 19-én született Budapesten. 1968 és 1972 között a Színház- és Filmművészeti Főiskolán tanult, 1986-ban pedig elvégezte a Vendéglátóipari Főiskolát is. 1972 és 1974 között a József Attila Színház, 1974 és 1983 között a Madách Színház tagja, 1983 és 1985 között, valamint 1997-től szabadúszó volt. 1993 és 1997 között Torontóban élt, 1993-ban Jászai Mari-díjjal tüntették ki.

Számos tévéfilmben szerepelt, főbb színpadi szerepei között volt Osrick (Shakespeare: Hamlet), Fusz Antal (Molnár: Egy, kettő, három), Charley (Thomas: Charley nénje), Borbélysegéd (Molnár: Harmónia), Károly (Hubay-Vas-Ránki: Egy szerelem három éjszakája), Moncrief Algernon(Wilde: Bunbury), Giliszta Jack (Brecht-Weill: Mahagonny tündöklése és bukása), Borracchio (Shakespeare: Sok hűhó semmiért), Mr. Oxenby (Harwood: Az öltöztető), Quaxo (Rice-Webber: Macskák), Bábu (Sobol: Gettó), József (Rice-Lloyd Webber: József és a színes, szélesvásznú álomkabát) vagy a Konferanszié (Kander: Kabaré).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.