Hírek
2018. Augusztus 27. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kábítószert találtak egy medgyesbodzási férfinél, aki lelőtte a szomszéd kutyáját
Engedély nélkül tartott lőfegyverrel ölte meg szomszédja kutyáját egy férfi a Békés megyei Medgyesbodzáson szombaton; a nyomozás során kábítószer is előkerült - olvasható a police.hu-n vasárnap.
Az állat bement a férfi bekerítetlen udvarára, ekkor lőtte le. A rendőrséget a kutya gazdája értesítette, miután vérnyomokat talált a férfi háza előtt. A rendőrök az udvar hátsó részében találták meg a kölyökkutya tetemét.
A 46 éves férfi nem tagadta, hogy ő lőtte le az állatot, de azt állította, hogy légpuskát használt. A kutya sérüléséből azonban arra következtettek a rendőrök, hogy a férfi lőfegyvert tarthat otthon.
A házkutatás során a nyomozók engedély nélkül tartott puskákat és lőszereket, továbbá egy udvari melléképületben dobozokban és zacskókban szárított cannabist is találtak. A kert hátsó részében egy fákkal sűrűn benőtt területről 29 tő kender került elő. A nyomozók a töveket és a szárított növényeket is lefoglalták, hatóanyag-tartalmukat szakértők vizsgálják.
A Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés, kábítószer birtoklása és állatkínzás gyanúja miatt indított eljárást a férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
