Hírek
2025. Március 01. 08:17, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Karácsony Gergely: készülünk a 30. Budapest Pride-ra
Készülünk a 30. Budapest Pride-ra, mert az, hogy idén is lesz Pride Budapesten, pont olyan magától értetődő, mint két ember szerelme - írta Karácsony Gergely főpolgármester pénteken Facebook-oldalán.
"Készülünk a 30. Budapest Pride-ra, mert az, hogy idén is lesz Pride Budapesten, pont olyan magától értetődő, mint két ember szerelme, pont annyira nyilvánvaló, mint hogy ebben a városban senki, de senki nem szenvedhet hátrányt amiatt, amiben hisz, ahová született, és hogy kit szeret" - fogalmazott a főpolgármester.
Hozzátette: persze megint úgy van, hogy amikor sokasodnak a bajok az országban, akkor felerősödnek a hatalom lejáratókampányai és kirekesztő tettei. "De ha beletörődünk, hogy ebben az országban a törvény már nem a polgárokat védi a hatalomtól, hanem a hatalmat a polgároktól, akkor mindenünk rá fog menni, ami nekünk fontos" - írta.
Úgy fogalmazott: Budapesten pontosan tudjuk, hogy amikor mindenki egyenlő bánásmódban részesül, amikor mindenki emberi méltósága, hite, vallása, meggyőződése, orientációja tiszteletben van tartva, akkor beszélhetünk szabadságról. Amikor senkit nem érhet igazságtalan megkülönböztetés, akkor beszélhetünk az igazság érvényesüléséről - hangsúlyozta.
"Szóval, bárki bármit mond, Budapesten, ebben a sokszínűségére büszke, szabad városban idén júniusban is lesz örömünnep, lesz szeretetünnep, lesz szabadságünnep, vagyis lesz Pride. Még az is lehet, hogy nagyobb, mint eddig bármikor…" - írta Karácsony Gergely.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
