Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2024. November 06. 07:42, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Karácsony Gergely részt vesz a kötelezettséggel nem járó olimpiarendezési tájékozódásban

Karácsony Gergely részt vesz a kötelezettséggel nem járó olimpiarendezési tájékozódásban

Karácsony Gergely Budapest képviseletében részt vesz a kötelezettséggel nem járó olimpiarendezési tájékozódásban, azzal a feltétellel, hogy érdemi döntésre vagy bármiféle elköteleződésre kizárólag a Közgyűlés határozatával kerülhet majd sor - erről maga a főpolgármester tájékoztatta kedden az MTI-t.

A Közgyűlés elé pedig a budapestiek előzetes megkérdezése nélkül semmilyen döntési javaslatot nem fog beterjeszteni, illetve ragaszkodik ahhoz, hogy az országos népszavazás lehetősége is biztosított legyen - tartalmazza a közlemény.

A főpolgármester felidézte, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Paralimpiai Bizottság azzal a felkéréssel fordult hozzá és a közgyűlési frakcióvezetőkhöz, hogy a főváros önkormányzata kapcsolódjon be a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által az érdeklődők számára felkínált - kötelezettséggel nem járó, olimpiarendezési jelentkezésnek vagy pályázatnak nem minősülő - tájékozódási folyamatba.

Ezért - folytatta - az elmúlt egy hétben minden közgyűlési képviselőcsoporttal egyeztetett a felkérésről. Ezek az egyeztetések azt az álláspontot erősítették meg, hogy mivel a felkérés nem vonatkozik kötelezettség vállalására vagy pályázat benyújtására, így idő előtti lenne a közgyűlés döntése.

Több képviselőcsoport is hangsúlyozta, hogy a közgyűlési álláspont kialakítását meg kell előzze a tájékozódás, valamint egy alapos és nyilvános megvalósíthatósági jelentés elkészítése
- tette hozzá.

Közlése szerint, a tájékozódási folyamatban azt fogja képviselni, hogy Budapestnek stadionépítésre nincs szüksége, ellenben jelentősen fejleszteni kell a közösségi közlekedést, a város zöld infrastruktúráját, út- és közműhálózatát, enyhíteni kell a lakhatási válságot a város által elfogadott stratégiai tervek és az olimpiától független szükségletek alapján.

Ahhoz, hogy a budapestiek és a Fővárosi Közgyűlés is megalapozott döntést hozhasson, a tájékozódási folyamatban legkésőbb 2026. szeptember 30-ig egy részletes és nyilvános, a városfejlesztési terveket is tartalmazó megvalósíthatósági jelentést kell elkészíteni és társadalmi vitára bocsátani - olvasható Karácsony Gergely közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.