Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2023. Június 15. 12:57, csütörtök | Belföld
Forrás: Rendőrség

Két és félszeresen túllépte a sebességhatárt

Két és félszeresen túllépte a sebességhatárt

A rendőrök jelentős sebességtúllépés miatt mérték be a személygépkocsi sofőrjét.

A város Gyirmót és Ménfőcsanak közötti területen, a 83-as főút nagyobb útépítési munkálatai miatt az elmúlt hónapban többször került sor forgalmirend-változásra, amely a közvetlenül nagymértékben a lakóövezetet érinti.

Ménfőcsanakon érzékelhetően nőtt a torlódásokat kikerülő gépkocsiforgalom, így a közúti közlekedési balesetek megelőzése, a jogsértő és balesetveszélyesen közlekedő járművezetők forgalomból történő kiszűrésére, illetve ellenőrzésekre lehet számítani.
A Győri Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály munkatársai rendszeresen végeznek ezen városrészben is sebességellenőrzést. A 2023. június 3-ai ellenőrzéskor, 18 óra körül pedig rekordmérés történt, amikor egy személyautó sofőrje az adott útszakaszra vonatkozó 50 km/h megengedett legnagyobb sebesség helyett 126 km/h sebességgel közlekedett - írja a Győr vármegyei rendőrség.

Az ilyen mértékű jogsértés szankciója 300.000 forint összegű közigazgatási hatósági bírság, valamint 8 előéleti büntetőpontot is vonhat maga után.
Kérjük, hogy mindenki körültekintően, a jelzett sebességkorlátozásnak megfelelő tempóban haladjon.
A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek egyik legfőbb oka! Sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének! A gyorshajtó a felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti!

A rendőrség óva inti a járművezetőket, és felhívja a közlekedők figyelmét, hogy a közúti közlekedési szabályokat mindig tartsák be! Ne feledjék, a sebesség helyes megválasztásával megelőzhetőek a közúti tragédiák!
… hogy mindenki hazaérjen!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.