Hírek
2017. Január 19. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két település választ vasárnap polgármestert

Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csaholcon és a Bács-Kiskun megyei Bácsszentgyörgyön.
Csaholcon azért kell időközi választást tartani, mert tavaly szeptemberben elhunyt az 550 lakosú községet addig vezető Al-Syed Isam (Fidesz-KDNP). A polgármesteri székért Bócsi Tamás függetlenként, az elhunyt polgármester felesége, Al-Syed Katalin a Fidesz, míg Tóth Péter Pál a Magyar Munkáspárt színeiben indul. A voksoláson több mint 500 helybéli vehet részt.
Bácsszentgyörgyön pedig azért tartanak időközi önkormányzati választást, mert a település korábbi vezetője, a független Szűcs Gergely tavaly szeptemberben lemondott tisztségéről. A polgármesteri tisztségért négyen indulnak: Kalapos Mária, a Magyar Munkáspárt jelöltje, valamint Müller József, Lovrity Ferenc és Tóth János, mindhárman függetlenként. A választáson mintegy 140 helybéli vehet részt.
Vasárnapra egy időközi települési nemzetiségi választást is terveztek: a Bács-Kiskun megyei Miskén roma települési nemzetiségi képviselőket választottak volna, a voksolás azonban jelöltek hiányában elmarad, így a településen legközelebb csak 2019-ben lehet roma nemzetiségi önkormányzatot alakítani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t