Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2021. Január 07. 11:51, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Kezdődik a négy legnagyobb idősotthonban is a védőoltás beadása

Kezdődik a négy legnagyobb idősotthonban is a védőoltás beadása

Az oltási tervnek megfelelően, az egészségügyi dolgozók oltása mellett csütörtökön fokozatosan megkezdődik az idősotthonok dolgozóinak és lakóinak oltása is - tájékoztatta a Koronavírus Sajtóközpont szerda este az MTI-t.

Közleményükben hangsúlyozták: "az idősotthonok oltása kiemelten fontos, hiszen a koronavírus-fertőzés különösen veszélyes az idősekre és a zárt közösségekre".

Azt írták: elsőként csütörtökön az ország négy legnagyobb létszámú idősotthonában kezdik meg az oltást "a mobil oltócsapatok": a fővárosi Pesti úti idősotthonban, az újpalotai Olajág otthonban, egy pécsi és egy miskolci idősotthonban.

A mobil oltócsoportok az idősotthonokban adják be a védőoltást, a már bevezetett protokoll szerint. Az előzetes igényfelmérés szerint a négy intézmény dolgozóinak és lakóinak többsége él a védőoltás lehetőségével. A négy intézményben 447 dolgozó és 779 gondozott jelentkezett az oltásra - írták.

A fővárosi Pesti úti idősotthonban több mint félezer idős ember él, és több mint kétszázan dolgoznak ott. "Emlékezetes, hogy a járvány első hullámában ez az idősotthon vált az egyik legnagyobb gócponttá, ahol az első hullámban 55 idős ember halt meg, 313 gondozott és 26 dolgozó fertőződött meg" - jegyezték meg.

Az újpalotai Olajág otthonban 160-an dolgoznak, a gondozottak száma 376. A Baptista Szeretetszolgálat pécsi idősotthonában 237 a dolgozók, és 480 a gondozottak száma. A miskolci Őszi Napsugár Otthonban 437 gondozott él és 165-en látják el őket.



Az igényeket minden idősotthonban, fekvőellátást nyújtó szociális intézményben felmérik - írta a Koronavírus Sajtóközpont, arra biztatva a dolgozókat és az időseket, "hogy védjék magukat, és éljenek az oltás lehetőségével". Az oltások ütemét a Magyarországra érkező vakcinaszállítmányok határozzák meg - írták a közleményben.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerda délután a Facebook-oldalán azt közölte: már tartanak az előkészületek, hogy az idősotthonokban élők is mihamarabb megkapják a védettséget.

Müller Cecília országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján azt mondta: az egészségügyi dolgozók után a második körben a szociális és idősotthonok lakói és dolgozói kapják meg a védőoltást, ezekbe az intézményekbe mobil oltócsoportokat küldenek. Hozzátette: a nagylétszámú intézményekben kezdik az oltások beadását, az igényfelmérés megkezdődött.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: