Hírek
2011. December 27. 08:16, kedd |
Belföld
Forrás: STOP/Sztárnaptár
Ki hinné, hogy a Barátok Közt sztárja már itt tart

55 éves Ábrahám Edit színésznő, aki valójában nem kemény üzlet-, hanem gondos háziasszony.
Ismertségét a Barátok közt című tévésorozatnak köszönheti, a produkció indulása óta alakítja Berényi Claudiát. A sorozat profi színész szereplőinek csoportjába tartozik, már tizenhét évesen filmezett, a Bajuszverseny című tévéjátékban szerepelt.
Több filmben láthattuk, például a Bolondok báljában, a Zokogó majomban és a Kettévált mennyezetben, s játszott Esztergályos Károly Szerelmem, Elektra című filmjében. Remekül énekel és táncol, erről Az a szép fényes nap című filmben győződhettünk meg először, pár éve pedig a Szombat esti láz című többrészes televíziós táncverseny során adta újólag tanúbizonyságát.
Színpadi alakításaira is méltán lehet büszke, volt az Elveszett paradicsom című Sarkadi-darab Mirája, a Koldusopera Lucyja és Pollyja, de játszott klasszikus drámákban is, például Shakespeare Sok hűhó semmiért és Rostand Cyrano de Bergerac című művében.
Ábrahám Editnek van egy fia, apukája a szintén népszerű színész, Andorai Péter, a színésznő első férje. Jelenlegi párja üzletember. Így azután Claudiától eltérően Editnek nem kell üzleti ügyekkel foglalkoznia, nem is nagyon lenne rá ideje, napközben forgat, sokat szinkronizál, otthon pedig vezeti a háztartást, szeret főzni. Ám odafigyel az étkezésére, semmit nem eszik, ami hizlal. Szabadidejében pedig sokat sportol.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.