Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2022. Október 19. 14:08, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészgés

Kiskorúval tolatták volna ki a bevásárlókocsit, fizetés nélkül

Kiskorúval tolatták volna ki a bevásárlókocsit, fizetés nélkül

A Kaposvári Járási Ügyészség lopás bűntettének kísérlete és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyújtott be vádiratot egy fiatalkorú fiúval és két felnőtt társával szemben.

Az elkövetők felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt állnak, amit hasonló jellegű bolti lopás miatt róttak ki velük szemben.

A vád szerint a Fejér megyében élő vádlottak 2021 decemberében Velencén találkoztak, ahol ismerősei közölték a fiúval, hogy Siófokra mennek bevásárolni. Az autóút során a felnőttek azt is megbeszélték a kiskorú terhelttel, hogy a társa által előkészített bevásárlókocsiban lévő áruk fizetés nélkül kitolásában kell közreműködnie.

A délutáni órákban először a nő ment be a siófoki áruházba, ahol összesen 330.000 forint értékű termékeket, elsősorban élelmiszereket halmozott a bevásárlókocsiba úgy, hogy egyes árukról a lopásgátló eszközöket is eltávolította. Amikor a nő végzett, telefonon hívta fel társát, hogy küldje be a fiút.

Annak ellenére, hogy az üzletben a nő további tippeket adott a fiatalnak az „észrevétlen” lopáshoz, a biztonsági szolgálat már egy ideje figyelte őket, így a bevásárló kocsiba rakott termékeket nem tudták elvinni.

Az ügyészség a Siófoki Járásbíróságra benyújtott vádiratában a fiatalkorú vádlottra nézve próbára bocsátást, míg a felnőttkorú terheltekkel szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott.

A bűncselekmény elkövetését biztonsági kamera rögzítette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld

Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében