Hírek
2016. Augusztus 19. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kiszámítható életpályára van szükségük a mentősöknek is
Az orvosokhoz és más egészségügyi dolgozókhoz hasonlóan a mentősöknek is kiszámítható életpályát kell biztosítani - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Közölte, felkérték a mentőszolgálat korábbi vezetőjét arra, hogy a minisztériummal együttműködve dolgozzák ki az életpályamodellt a mentősök, "a frontvonalban dolgozók" számára.
Kovács Zoltán arról is beszélt, javult a betegellátás biztonsága, ugyanakkor garantálni kell az eddig elért eredményeket.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón beszélt arról, hogy a kormány életpályamodellt indítana a mentősök számára a velük folytatott konzultációt követően. Az új program 6-8 ezer embert érintene, és jelentősen erősítené a mentésbiztonságot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
