Hírek
2017. Június 08. 07:23, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Kiválasztották a Mars-utazás asztronautáit

Az amerikai Országos Repülésügyi és Űrhajózási Hivatal (NASA) bejelentette: kiválasztotta azokat az asztronautákat, akiket a tervezett Mars-utazásra készítenek fel.
A texasi Houstonban, a NASA központjában szerdán ünnepélyes ceremóniával mutatták be azt a hét férfit és öt nőt, akik közül a nagyon kemény és évekig tartó kiképzés után várhatóan kikerülnek a Marsra lépő első űrhajósok is.
Több mint 18 ezren - köztük orvosok, mérnökök, geológusok - nyújtották be jelentkezésüket, s közülük választották ki a kiképzésre alkalmas űrhajósjelölteket.
A jelölteknek kétéves intenzív kiképzésen kell részt venniük, hogy egyáltalán utazásra alkalmasnak minősítsék őket, és csatlakozhassanak az űrhajósok jelenleg mintegy negyvenfős aktív csapatához.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.