Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2011. Október 05. 14:25, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Kockázatos lehet a megtakarítások felbontása

Kockázatos lehet a megtakarítások felbontása

Jelentős veszteséget kockáztat az, aki a hosszú távú megtakarításához nyúl annak érdekében, hogy rögzített árfolyamon törlessze devizahitelét – írja a Magyar Hírlap.

Az ING Biztosító elnök-vezérigazgatója szerint a végtörlesztéshez célszerű minél könnyebben mozdítható pénzügyi eszközökhöz nyúlni.

Kovács Zsolt szerint alkalmasak a végtörlesztési célú pénzfelszabadításra a rendkívüli kiadásokra félretett összegek, azon belül is minden, ami gyorsan, könnyen mobilizálható. A hosszabb távra szóló megtakarítások felbontása viszont költséges, másrészt számos pénzügyi eszköz árfolyama jelentősen csökkent a válság nyomán. Mint azt a távirati iroda közölte, a legfrissebb becslések szerint százezer és háromszázezer közötti azok száma, akiknek jelzálogalapú devizahitelük van, és akarnak majd élni a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségével.

A szövetkezeti hitelintézetek december végéig 10-11 százalékos hiteldíjjal kínálnak forinthitelt a devizahitelt végtörleszteni készülőknek, és arra számítanak, hogy a végtörlesztési lehetőségnek köszönhetően visszanyerik korábban elvesztett ügyfeleik egy részét – adta hírül tegnap az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség. A szövetkezeteknél csaknem hatszázmilliárd forintos szabad forrás áll rendelkezésre. Varga Antal, az OTSZ ügyvezetője hangsúlyozta: a fix árfolyamú devizahitel-végtörlesztésről rendelkező jogszabály ismét keresetté teheti a forintalapú jelzáloghiteleket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.