Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2017. Január 20. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ködre, ónos szitálásra is készülni kell a hétvégén

Ködre, ónos szitálásra is készülni kell a hétvégén

Többfelé napközben is mínusz 10 Celsius-fok körül alakulnak a napi maximumok, a leghidegebb órákban néhol mínusz 20 foknál is hidegebb lesz a hétvégén. Emellett ködre, ónos szitálásra, hószállingózásra is készülni kell

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Péntekre virradóra északon egyre több helyen alakulhat ki zúzmarás köd, s ezeken a helyeken ónos szitálás, hószállingózás is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 16 és mínusz 11 fok között alakul, az Alföld egyes részein, valamint az Északi-középhegység vastag hóval borított völgyeiben akár mínusz 20 fok alá is lehűlhet a levegő. Napközben a változóan felhős részeken mínusz 5 és plusz 1, a tartósan ködös területeken viszont mínusz 10 és mínusz 7 fok között alakulnak a maximumok.

Szombaton az ország nagy részén lehet zúzmarás köd. A borult területeken hószállingózás, ónos szitálás bármikor kialakulhat, nagyobb eséllyel keleten. A minimumhőmérséklet általában mínusz 12 és mínusz 6 fok között valószínű, de a derült, hófedte tájakon mínusz 20 fok közelébe is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet a napos körzetekben mínusz 1, másutt mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul.

Vasárnap napközben is sokfelé megmarad a zúzmarás köd, kis eséllyel azonban az Alpokalján átmenetileg előbukkanhat a nap. Az előző naphoz képest még több helyen várható hószállingózás, ónos szitálás. A leghidegebb órákban mínusz 15 és mínusz 7, napközben mínusz 12 és mínusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, a vastag hóval borított tájakon lesz a hidegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.