Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2016. Február 04. 09:34, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Kórházépítéssel járulna hozzá Magyarország Szíria újjáépítéséhez

Kórházépítéssel járulna hozzá Magyarország Szíria újjáépítéséhez

Kórházépítéssel és -üzemeltetéssel járulna hozzá Magyarország Szíria újjáépítéséhez

- derül ki abból a kormányhatározatból, amely a Szíriát és a környező régiót támogató, csütörtöki nemzetközi konferencián felajánlandó magyar hozzájárulásról szól.

A Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány kész arra, hogy a szíriai helyzet hosszú távú rendezése, így különösen a biztonságpolitikai feltételek megléte esetén Magyarország Szíria újjáépítéséhez hozzájáruljon kórházépítéssel és -üzemeltetéssel, és erre a célra 1 milliárd 575 millió forintot biztosítson.

A szíriai humanitárius válság enyhítését célzó, Londonban tartandó konferenciát a brit, a német, a kuvaiti és a norvég kormány, valamint az ENSZ közösen szervezi, a tervek szerint hetvennél több ország részvételével. Magyarországot Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter képviseli a tanácskozáson.

Címkék: Magyarország, Szíria

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.