Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2012. Január 30. 07:37, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Kövekkel és palackokkal dobálták a rendőröket

Kövekkel és palackokkal dobálták a rendőröket

Rohamrendőrökkel csaptak össze az amerikai pénzügyi rendszer visszásságai ellen demonstrálók a kaliforniai Oakland városában.

A rendőrök könnygázt és füstbombákat vetettek be ellenük, majd közel 120 tiltakozót őrizetbe vettek.

Legfrissebb jelentések szerint a rendőrök közel 300 tiltakozót őrizetbe vettek.

Az Occupy Wall Street elnevezésű, több mint fél éve tartó tiltakozássorozat résztvevői Oakland belvárosában, egy konferencia-központ mellett kezdtek tüntetni helyi idő szerint szombat este. Dacolva a hatóságokkal, az épületben akarták berendezni saját „főhadiszállásukat”. A rendőrök felszólítása ellenére a tömeg nem széledt szét. Az éjszakai órákban erőszakba torkollott a demonstráció: a tüntetők kövekkel és palackokkal dobálták meg a rendőröket, vasrudakkal és házilag készített robbanószerkezetekkel rontottak nekik, gázspray-t is bevetettek ellenük.

Az „Occupy” mozgalom tavaly szeptemberben kezdődött New Yorkban, majd az Egyesült Államok más részeire is átterjedt, és a világ számos nagyvárosában csatlakoztak hozzá. A mozgalom tagjai az anyagi javak egyenlőtlen elosztása, a pénzügyi világ legnagyobb központjának számító Wall Street túlkapásai, a nagyvállalatok és pénzintézetek „mohósága” ellen tüntetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld

Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor

Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.

2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak

Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak

2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld

Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök

A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni

2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld

Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába

Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.