Hírek
2015. Június 26. 10:34, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
KSH: tovább csökkent a munkanélküliség

Idén március-májusban 320 ezer volt a munkanélküliek száma, 37 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban. A munkanélküliségi ráta 1,0 százalékponttal 7,1 százalékra csökkent.
Az előző három hónapos, február-áprilisi időszakkal összehasonlítva 18 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma és 0,4 százalékponttal javult a munkanélküliségi ráta. A munkanélküliek aránya legutóbb tavaly ősszel volt ilyen alacsony, augusztus és október között - közölte azpénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A 15-64 éves korosztályban egyformán 7,2 százalékos volt a férfiak és a nők munkanélküliségi aránya, az egy évvel korábbihoz képest 16 ezerrel kevesebb férfi keresett állást és 22 ezerrel kevesebb nő. A férfiak körében 0,7, a nőknél 1,1 százalékponttal csökkent a munkanélküliségi ráta.
Az úgynevezett legjobb munkavállalási korúak, a 25-54 évesek körében 1,0 százalékponttal 6,3 százalékra csökkent a munkanélküliség. Az 55-64 évesek között 0,3 százalékponttal szintén 6,3 százalékra javult a ráta. A munkanélküliek 18,2 százaléka a munkaerőpiacon csak kis számban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki, e korcsoport 17,8 százalékos munkanélküliségi rátája 2,2 százalékponttal lett alacsonyabb.
A munkanélküliek 46,5 százaléka tartósan munkanélküli, azaz legalább egy éve keres állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 19,1 hónapról 18,1 hónapra csökkent a március-májusi időszakban.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint 2015. május végén 385 ezer volt a nyilvántartott álláskeresők létszáma, 25,2 százalékkal kevesebb, mint egy évvel azelőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború