Hírek
2022. Május 19. 08:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Külföldi szerződést ígérve csapta be egy fiatal focista szüleit egy férfi

Vádat emeltek egy a férfivel szemben, aki egy bécsi labdarúgó-egyesülethez ígért szerződést egy 15 éves szegedi fiú szüleinek, a felkészítését is vállalta, az osztrák klubnál azonban nem is hallottak róla
- tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a férfit üzletszerűen elkövetett jelentős kárt okozó csalás bűntettével vádolják.
A vádirat szerint az egyik főváros közeli kisvárosban élő férfi egy helyben ismert focista révén került kapcsolatba a Szegeden sportoló fiúval és szüleivel 2018-ban. A szülők a fiuk labdarúgó-pályafutását külföldön képzelték el. A vádlott felmérte a fiú képességeit, fizikai állapotát, személyi edzést is tartott, majd felvázolta a szülőknek, hogy 32 ezer euró kell a bécsi szerződéshez, és az egyik szülőnek is ki kell költöznie. Ennek eléréséhez további négy hónapos fizikai, technikai, mentális felkészítést is szükségesnek talált a vádlott, amelyet el is vállalt. A vádlott ígérete szerint ezután 2018 nyarán a klubbal tanulmányi szerződést kötnek, melynek keretében az osztrák egyesület havi 2500 eurót fizet, plusz 500 euró lakhatási támogatást is nyújt. A vádlott szerint ehhez kezdésként 25 ezer euró - akkori árfolyamon 7,8 millió forint - egyszeri befizetése szükséges, amit a szülők át is adtak a férfinak.
A vádlott Szegeden és a lakóhelyén az általa szükségesnek vélt felkészítést megtartotta, azt állítva, hogy az abban segédkező korábbi első osztályú focistának is kell 220 ezer forint, aki valójában ingyen foglalkozott a fiúval. A vádlott ezen kívül a szülőktől 2018 tavaszán 2,2 millió forintot is kölcsönkért magáncélra, azzal a valótlan indokkal, hogy azt a magyar labdarúgást fellendítő projekt megvalósítására fogja fordítani.
A vádlottat a valóságban az elsőosztályú bécsi klubnál nem ismerték, a 25 ezer eurót pedig be sem fizethette, mivel az egyesület szabályi szerint a szerződésnek nincsenek ilyen feltételei. A férfi a sértetteknek a négy hónapos ismeretség alatt 10,2 millió forint kárt okozott, amely nem térült meg az eljárás során.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.