Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2011. December 16. 14:05, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Lassult az építőipari termelés csökkenése

Lassult az építőipari termelés csökkenése

Csökkent az építőipari termelés volumene októberben, 8,5 százalékkal volt kisebb, mint egy évvel korábban.

A termelés csökkenését az út- és vasútfelújítási munkák mérsékelték, miközben az épületépítések visszaesése tovább folytatódott.

Október végén a jövőbeni építési munkákra vonatkozó, megkötött szerződések volumene 37,1 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál. Az év első tíz hónapjában a termelés 10,3 százalékkal elmaradt a 2010 azonos időszakától.

A termelés októberi, 8,5 százalékos mérséklődésen belül mindkét építményfőcsoport termelése csökkent. Nagyarányú, 16,8 százalékos visszaesést figyeltek meg az épületek építésében, az egyéb építmények építése pedig 0,5 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál. Szezonálisan kiigazított indexek alapján októberben az épületek építésének volumene 4,9 százalékkal, az egyéb építményeké 0,7 százalékkal alacsonyabb volt a szeptemberinél. Az év első tíz hónapjában az épületek építésének teljesítménye 12,6, az egyéb építményeké 7,7 százalékkal csökkent éves alapon. Októberben az építőipar ágazatai közül az épületek építése ágazat termelése 8,1 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Az egyéb építmények ágazat termelése 6,1 százalékkal meghaladta a 2010. októberit, elsősorban útépítési és vasút-korszerűsítési munkáknak köszönhetően.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: építőipar

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.