Hírek
2016. Május 18. 07:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Leghosszabb tavaszi ülését fejezi be a parlament
Tavaszi ülésszakának eddigi leghosszabb ülését fejezi ma be az Országgyűlés, a képviselők egyebek mellet a két éve elfogadott polgári törvénykönyv (Ptk.) módosításáról is tárgyalnak.
A hetedik ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, napirendjén pedig négy általános vita szerepel. Elsőként a Ptk. zálogjoggal kapcsolatos módosítása kerül terítékre az igazságügyi miniszter kezdeményezésére.
Ezt a Miniszterelnökséget vezető Lázár János három javaslata követ. Ezek egyike a kulturális örökségvédelem legfőbb háttérintézményének, a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ jogutódlásával foglalkozik. Vitát tartanak emellett a területrendezési szabályokat és a nemzetközi energetikai együttműködést érintő legfrissebb módosítási javaslatokról is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
