Hírek
2011. November 23. 15:31, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Léptek a németek - változhat a magyar növekedési várakozás
Visszanyeste korábbi gazdasági növekedésre adott előrejelzését a német jegybank.
A Bundesbank nyáron még csaknem 2 százalékos növekedéssel számolt, most már csak fél és egy százalék közötti bővülést vár a német gazdaságtól.
Korábban Orbán Viktor miniszterelnök arról beszélt, hogy ha a német gazdaság jövő évi növekedési kilátásai megbicsaklanak, akkor elképzelhető, hogy a most 1,5 százalékra tervezett magyar növekedési előrejelzést lejjebb viszi a kormány. Közben a német pénzügyminiszter azt mondta, jövőre egyensúly közeli költségvetés lesz Németországban. A GDP-arányos államháztartási deficit az Európai Bizottság előrejelzése szerint idén 1,3, jövőre pedig 0,7 százalék lesz. A pénzügyminiszter az euróövezeti válságkezelésről szólva ismét elutasította az Európai Központi Bank nagyobb szerepvállalását.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
