Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2012. Február 04. 14:34, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Leszerződtek az első önkéntes tartalékosok

Leszerződtek az első önkéntes tartalékosok

Megkötötték szerződésüket a Magyar Honvédséggel az első önkéntes műveleti tartalékosok.

Tőlük, és a további tartalékostól is lelkiismeretes, becsületes, esküjüknek megfelelő szolgálatvégzést vár el Benkő Tibor vezérezredes. A Honvéd Vezérkar főnök szerint a jelentkezők elhivatottak, elkötelezettek a magyar nemzet, a magyar haza szolgálatára.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Magyar Honvédség- hangsúlyozta beszédében a Honvéd Vezérkar főnöke a Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Dózsa György úti központjában. Benkő Tibor vezérezredes felidézte az ünnepélyes alkalomig vezető utat, amely az önkéntes tartalékosi rendszer létrehozásáról szóló, 2010 szeptemberében megszületett miniszteri döntéssel vette kezdetét, s első kiemelt állomása az önkéntes védelmi tartalékosok szolgálatba lépése volt egy évvel ezelőtt. A Honvéd Vezérkar főnöke hangsúlyozta: utóbbi kategóriába ma több mint kétezren tartoznak, átlagos életkoruk negyvenkét év, mindannyian komoly katonai kiképzésben részesültek. Hozzátette: az első húsz önkéntes műveleti tartalékosra, majd a rendszerbe a továbbiakban becsatlakozókra szintén komoly kihívás és megpróbáltatás vár.

Benkő Tibor kiemelte: igen elégedett a regisztráltak magas számával, hiszen tartalék nélkül nincs képesség, nincs haderő! Mint mondta, a sorkötelezettség 2004-es felfüggesztésével együtt sajnos elfelejtődött, hogy a Magyar Honvédségnek szüksége van tartalékos állományra, amely bárhol, bármikor, bármilyen körülmények között bevethető. A vezérezredes rámutatott: a négyezer regisztráltból körülbelül ezernyolcszázan voltak katonák, közülük ezerötszázan járadékos katonák. Ezerhétszáz regisztrált azonban civil, hétszáz személy még csak sorkatona sem volt. „Mindez elhivatottságot, elkötelezettséget mutat a magyar nemzet, a magyar haza szolgálata érdekében, és bízom benne, hogy egyre többen lesznek majd azok, akik hasonlóan éreznek!”- hangsúlyozta Benkő Tibor. A Honvéd Vezérkar főnöke leszögezte: lelkiismeretes, becsületes, az esküjüknek megfelelő szolgálatvégzést vár az önkéntes műveleti tartalékosoktól.

Vanyur Tibor ezredes, a Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnoka az eltelt időszakot felidézve megjegyezte, az év eleje óta több mint négyezren regisztrálták magukat a rendszerbe, és közülük mintegy ötszázan már az állapotfelmérésen is átestek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli