Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2020. Január 13. 18:01, hétfő | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letartóztatták a kaposvári gyermekotthonban történt bántalmazás egyik gyanúsítottját

Letartóztatták a kaposvári gyermekotthonban történt bántalmazás egyik gyanúsítottját

Elrendelte a kaposvári Zita Gyermekotthonban történt bántalmazás egyik gyanúsítottjának letartóztatását a Kaposvári Járásbíróság - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.

Azt írták: a megalapozott gyanú szerint a 17 éves fiú tavaly decemberében szórakozásból többször bántalmazta intézeti nevelt társát. Egy ilyen, december 29-iki esetet a gyanúsított bűntársa videóra vett, a felvételt később megosztotta az egyik közösségi oldalon.

A feltételezett elkövető megszökött a nagy visszhangot kiváltó felvétel nyilvánosságra kerülése után, de a kaposvári rendőrök rövid időn belül elfogták és aljas indokból, folytatólagosan elkövetett súlyos testi sértés bűntett kísérlete, valamint folytatólagosan elkövetett minősített személyi szabadság megsértése bűntett gyanújával őrizetbe vették.

Hozzátették, az esetet rögzítő felvételen jól hallható, hogy a videó készítője a bántalmazás folytatására tüzeli az elkövetőt, ezért a nyomozók őt is gyanúsítottként hallgatták ki az ügyben.

A bűncselekményre múlt héten derült fény. A közösségi médiában megjelent videón az látható, hogy egy fiú a szobatársát üti és rúgja, a videó készítője pedig nevetve követi az eseményeket.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján azt közölte, hogy miután a nyomozóhatóság tudomást szerzett az esetről, hivatalból, soron kívül büntetőeljárást rendelt el, és azonnal megkezdte az ügy körülményeinek vizsgálatát.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Fülöp Attila, a minisztérium szociális ügyekért felelős államtitkára belső vizsgálatot indított a Zita Speciális Gyermekotthonban történt esettel összefüggésben.

A közleményben kitértek arra: az államtitkár - akinek pénteken jutott tudomására a közösségi médiában a bántalmazásról megjelent felvétel - tájékoztatást kért a gyermek jelenlegi állapotáról és vizsgálat lefolytatására utasította az intézményt fenntartó Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság főigazgatóját. Hangsúlyozták: a gyermekvédelemben is zéró tolerancia érvényes a bántalmazással szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:40, péntek | Kék hírek

A próbakör során kilökte a tulajdonost az autójából

A Kecskeméti Járási Ügyészség rablás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki egy eladásra meghirdetett autóból kilökte a tulajdonost, amikor a próbakör során egy zaj ellenőrzésének ürügyével a gépjárművel félreállt

2025. Április 23. 07:44, szerda | Kék hírek

Rendőrség: 450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján kedden.

2025. Április 20. 09:16, vasárnap | Kék hírek

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében - Videó

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében, a rendőrök hat embert vettek őrizetbe - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.

2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek

Elhunyt Varga Ákos motorversenyző

Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.