Hírek
2020. Október 09. 11:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotók: police,hu
Lezárt határátkelőn akadt el egy Szlovéniába átjutni próbáló autó

A lezárt határátkelőt megkerülve, a vízelvezető árkon keresztül próbált Szlovéniába átjutni, de a felázott talajon elakadt román utasaival egy svéd rendszámú autó csütörtökön Zala megyében
- közölte a rendőrség honlapján a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A lenti rendőrök a Bödeházánál lévő, a járványügyi intézkedések miatt ideiglenesen betonelemekkel lezárt határátlépési pontnál megsüllyedve találtak rá a svéd rendszámú személyautóra, amelyben öt román állampolgár, köztük három gyerek foglalt helyet.
A jármű utasai - a közúti jelzőtáblák tiltása ellenére - a határátlépési ponthoz érve meg akarták kerülni a betonból készült fizikai akadályokat, hogy átjussanak Szlovéniába. A köves útról letérve a vízelvezető árkon keresztül próbáltak átjutni, úgy, hogy a közúti jelzőtáblák talpait az árokba fektették, majd miután a felázott talajon elakadtak, a jelzőtáblát is a kerekek alá helyezték, de így sem tudtak kijutni a kocsival.
A rendőrök a szabálysértésnek számító tiltott határátlépés kísérlete miatt indítottak eljárást, a járműben utazó nőt pedig közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésével is meggyanúsították, mert a közúti jelzéseket ő távolította el a határátlépési pontnál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t